Woodside Imperial Porter

Rok 2020 się skończył - wbrew pozorom miał też dobre chwile. Jedną z nich była premiera Browaru Amber - Woodside Imperial Porter z serii Po Godzinach. Powstawał wyjątkowo długo i miał zmienić tę serię po 5 latach jej istnienia. Miał też otworzyć nowy 2021 rok.
Woodside
2 lata pracy, 12 lat doświadczeń

Piwowarzy z Browaru Amber dotarli do momentu, w którym stali się ekspertami stylu. Nad tym szczególnym piwem pracowali blisko 2 lata, ale doszli do niego po 12-stu latach doświadczeń z porterami. Trafiło na półki tuż przed Baltic Porter Day.Dwudzieste pierwsze piwo z limitowanej linii Po Godzinach to imperialny porter leżakowany z palonymi płatkami dębowymi i łuskami kakaowca. W składzie jest też aframon madagaskarski, zwany również rajskim ziarnem.Dzięki pandemii Woodside Imperial Porter przeleżakował wyjątkowo długo. Nie ma daty przydatności do spożycia. Można go odłożyć na leżak i wypić za kilka lat.

Dwudzieste piwo z serii Po Godzinach

Woodside Imperial Porter miał się wyróżniać. Postawiliśmy na butelkę o pojemności 330 ml, zwaną popularnie “bączkiem”. W Polsce i w Wielkiej Brytanii wciąż kojarzy się z tanim piwem ale np. w Belgii w takich butelkach zamyka się prawdziwe sztosy. Byliśmy przekonani że ci, którzy się znają, docenią ten ruch.Dekoracja butelki była prawdziwym wyzwaniem i przeszła ewolucję na osobny artykuł :)Od początku ważnym elementem była cena. Browar chciał utrzymać jej przystępność, z czego jest znany. Już sam fakt powrotu do malowanej butelki cieszył. Ilość technik malowania była nieograniczona, ale zdecydowaliśmy się na najprostszą: sitodruk. Chcieliśmy nawiązać do dawnych (grawerowanych) butelek Koźlaka i Pszeniczniaka. TO MIAŁO BYĆ PIWO - nie wino. Balansowaliśmy na cienkiej granicy między dwoma światami, pilnując, żeby jej nie przekroczyć. Punktem wyjścia było drewno. Dało też początek nazwie - WOODSIDE.

Marketing w czasach zarazy 

Nie ma czasu na szukanie. To czas szybkich decyzji i ograniczonego przemieszczania się. Stąd dystrybucja przez Żabkę. Schodzisz w kapciach i jest. Przewidywaliśmy też większą wrażliwość na cenę.Trzymaliśmy się intuicyjnie zasady “less is more”. Tzw. “cicha premiera” najnowszego piwa Browaru Amber wypaliła, zaskakując wszystkich. Nawet sprzedawców w Żabce, którzy stawiali butelki Woodside między whisky.2020 to był długi i trudny rok. Wszyscy zasłużyliśmy na tę niespodziankę. Będzie kamieniem milowym w tej niekończącej się historii polskiego browarnictwa. Jesteśmy jego częścią od samego początku.Mission completed!

Woodside Porter

Czy jesteś zainteresowany
wyceną?

Znajdź nas:
Al. Grunwaldzka 472 B Olivia 4 – poziom 0/1/3
80-309 Gdańsk

Kontakt email:
magdalena.smigiel@yazgot.pl

Kontakt telefoniczny:
+48 601 641 665,


Turn the phone
Turn the phone