LogoApp - aplikacja dla startupów sharingowych

Kiedy myślimy "LogoApp", od razu przychodzi nam do głowy tylko jedno skojarzenie: wyzwanie. Nowe technologie, pierwsza strona z chińską wersją językową i pierwsza aplikacja, przy której pracowaliśmy. Od kilku dni jest już dostępna na rynku, a my możemy odetchnąć z ulgą i z uśmiechem obserwować efekty.

LogoApp to rozwiązanie dla tych, którzy marzą o rozkręceniu własnego biznesu i chcą zarabiać na usługach współdzielenia. Aplikacja wyszła spod skrzydeł trójmiejskiej spółki Logo-Sharing, znanej z wynajmu hulajnóg elektrycznych. Firma postanowiła pójść o krok dalej i zaczęła udostępniać swoją aplikację wszystkim, którzy są zainteresowani prowadzeniem własnej działalności w innowacyjnej i przyszłościowej branży, jaką jest szeroko pojęta mikromobilność. Warto podkreślić, że oprócz hulajnóg, skuterów i samochodów elektrycznych, LogoApp umożliwia także wynajem biur, apartamentów, a nawet powerbanków - i to pod własnym brandem! 

katalog Peroni

Zaczęliśmy od analizy klienta i produktu. Ustaliliśmy, że grupą docelową są przedsiębiorcy, którzy chcą zarabiać na usługach współdzielenia, prowadząc własny biznes “z każdego zakątka świata za pomocą swojego Smartfona”. Badanie konkurencji wykazało, że rozwiązanie proponowane przez spółkę Logo-Sharing jest kompleksowe i oryginalne, zwłaszcza na skalę krajową. Owszem, istnieją firmy, które oferują franczyzę (przedmiotem wynajmu są najczęściej hulajnogi elektryczne), ale żadna z nich nie daje możliwości działania pod własnym brandem i to z tak szeroką gamą różnych obiektów. Mówiąc krócej: czegoś takiego w Polsce jeszcze nie ma, przynajmniej nie w tak rozbudowanym zakresie. Z kolei na rynku międzynarodowym branża mikromobilności jest popularniejsza i znacznie bardziej rozwinięta, szczególnie w Europie Zachodniej i Azji. A co za tym idzie, na drodze napotkaliśmy kilka podobnych rozwiązań. Ale nie z takimi wyzwaniami się mierzyliśmy!

Jako agencja byliśmy odpowiedzialni za cały projekt graficzny, od koncepcji, przez rozkład, aż po schemat, zarówno strony internetowej, jak i aplikacji LogoApp. Przygotowaliśmy również treści, niezbędne do uruchomienia strony i aplikacji, które potem przetłumaczyliśmy na dwa języki (angielski i chiński) z uwzględnieniem lokalizacji. Szczególnie w przypadku tego drugiego sprawa nie była prosta. Dobrze, że już na starcie wiedzieliśmy, że wersja chińska będzie wymagała innego kodowania. Z naszą pomocą firma zaczęła też korzystać z mediów społecznościowych. A to jeszcze nie koniec naszej współpracy!

 

Czy jesteś zainteresowany
wyceną?

Znajdź nas:
Al. Grunwaldzka 472 B Olivia 4 – poziom 0/1/3
80-309 Gdańsk

Kontakt email:
magdalena.smigiel@yazgot.pl

Kontakt telefoniczny:
+48 601 641 665,


Turn the phone
Turn the phone