Degustacje Calypso

Latem 2016 i 2017 roku zorganizowaliśmy liczne eventy degustacyjne dla jednego z naszych wieloletnich klientów, firmy Lodmor, producenta lodów marki Calypso.

Calypso to lokalna marka o silnej pozycji w regionie. Choć lokalnie lody Calypso były szeroko dostępne, poza północną Polską trzeba było się trochę natrudzić, żeby je zdobyć. Wzięliśmy to pod uwagę, planując działania marketingowe na nadchodzące lato. Zależało nam na dotarciu do wszystkich rodzajów konsumentów. Napięty budżet był kolejną przeszkodą. Musieliśmy bardzo starannie zorganizować pracę.

Odwołaliśmy się do sentymentu starszych konsumentów wobec Calypso. Hasło „przywróć smak dzieciństwa” towarzyszy przekazowi, związanemu z promocją produktu. W latach 60-tych, 70-tych i 80-tych nieoficjalnym symbolem marki Calypso były retro-lodówki. Wymyśliliśmy projekt komiksowego starszego mężczyzny z wąsami, pchającego klasyczny wózek do lodów Calypso. Tę postać możesz zobaczyć na opakowaniach produktów oraz w wielu materiałach promocyjnych, w tym na banerach reklamowych w wagonach podmiejskich.

W ramach degustacji w miastach i kurortach na Pomorzu pojawiły się wózki z lodami. Zostały specjalnie zaprojektowane tak, aby wyglądały jak wózki retro popularne pod koniec lat 60-tych, 70-tych i 80-tych. To właśnie ten wózek znalazł się również na opakowaniu lodów. Głównym celem akcji było stworzenie konsumentom okazji do natychmiastowego spróbowania lodów. W sumie zorganizowaliśmy kilkadziesiąt takich eventów. Niektórym z nich towarzyszyła muzyka na żywo lub dodatkowe działania marketingowe. Wszystkie wydarzenia promowaliśmy na Facebooku, który stał się najlepszym narzędziem w komunikacji z konsumentami. Wspólnie z naszym klientem zdecydowaliśmy się na umieszczenie w centrum Gdańska dużej reklamy billboardowej na dwa letnie miesiące. W mieście turystycznym pozwoliło nam to dotrzeć do setek tysięcy ludzi.

Czy jesteś zainteresowany
wyceną?

Znajdź nas:
Al. Grunwaldzka 472 B Olivia 4 – poziom 0/1/3
80-309 Gdańsk

Kontakt email:
magdalena.smigiel@yazgot.pl

Kontakt telefoniczny:
+48 601 641 665,


Turn the phone
Turn the phone

Deprecated: Funkcja the_block_template_skip_link jest przestarzała od wersji 6.4.0! Zamiast jej proszę użyć wp_enqueue_block_template_skip_link(). in /home/yazgot/domains/yazgot_prod/wp-includes/functions.php on line 6228